Moc naturalnych kosmetyków

naturalne kosmetyki do twarzyRośliny oraz występujące w nich związki aktywne biologicznie od wieków wykorzystywane są do pielęgnacji twarzy. Początkowo przyrządzano z nich napary i wyciągi, które stosowano w formie okładów czy płukanek. Dziś na ich bazie powstają naturalne kosmetyki do twarzy.

Koncentracja składników odżywczych

Współcześnie kosmetologia łączy moc zamkniętą w naturze z osiągnięciami nauki. Dzięki temu w laboratoriach powstają formuły, w których można znaleźć wysoką koncentrację składników odżywczych dobranych w takich proporcjach, aby uzupełniały i potęgowały swoje działanie. Wytwarzane w taki sposób kosmetyki do pielęgnacji twarzy są niezwykle skuteczne nie tylko w odżywianiu skóry, ale często też i leczeniu jej problemów.

Sto procent natury

Wody termalne, wyciągi roślinne, minerały i witaminy – to składniki które znajdziemy w naturalnych kosmetykach. I chociaż powstają one w laboratoriach, wolne są od substancji chemicznych, takich jak barwniki, czy sztuczne konserwanty. Tym samym mogą być bezpiecznie stosowane również przez osoby z bardzo wrażliwą skórą, w tym alergików.

Naturalne kosmetyki to rozwiązanie dla osób, które w sposób świadomy i bezpieczny chcą dbać o kondycję swojej skóry w każdym wieku.